ماکت هواپیما | ماکت هلیکوپتر | فروش هواپیما | فروش هلیکوپتر
ماکت هواپیما
آخرین بروز رسانی: جمعه, 29 تیر 1403 
ماکت هواپیما | ماکت هلیکوپتر | هواپیما مدل | هلیکوپتر مدل | فروش هواپیما | فروش هلیکوپتر

ماکت هواپیما

ماکت های هواپیما معمولا با استفاده از پلاستیک یا فایبر گلاس ساخته می شوند ولی در ساخت این نوع ماکت ها از مواردی مانند: چوب، فلز، مقوا و یا حتی کاغذ نیز استفاده می شود.

ماکت های هواپیما یا بصورت مونتاژ شده و رنگ شده، رنگ شده ولی مونتاژ نشده (پازل) و یا رنگ نشده و مونتاژ نشده به فروش می رسند.

 

ماکت هواپیما

 

رایج ترین نوع ماکت های هواپیما، ماکت هواپیما های مسافربری مربوط به خطوط هوایی مختلف و هواپیما های جنگی مختلف می باشند. تعداد کمی از تولید کنندگان این نوع ماکت ها در حال حاضر نسبت به دهه 1970 وجود دارند که به تولید این نوع ماکت ها مبادرت می ورزند ولی به هر حال ماکت های قدیمی نیز در حال حاضر برای خرید وجود دارند.

هواپیما ها را می توان در " مقیاس های " مختلف به ماکت تبدیل نمود. " مقیاس "، نمایانگر اندازه ماکت در مقایسه با اندازه واقعی هواپیما است که به اندازه واقعی هواپیما اصطلاحا  " نمونه اولیه " یا " Prototype " گفته می شود. به عنوان مثال: ما از مقیاس 1:8 جهت توضیح مفهوم مقیاس استفاده می کنیم، مقیاس مورد اشاره به این صورت خوانده می شود که: 1 اینچ (یا هر واحد اندازه گیری دیگری) بر روی ماکت هواپیما برابر است با (دو نقطه - : - به معنی برابر است با) 8 اینچ بر روی هواپیما واقعی (نمونه اولیه). بعضی مواقع در نشان دادن مقیاس از علامت ( : ) استفاده نمی گردد و به جای آن از نماد ( / ) بدین صورت استفاده می شود: " 1/8 ". این بدان معنی است که: مقیاس ماکت هواپیما یک هشتم است. یعنی، ماکت هواپیما یک هشتم سایز واقعی هواپیما است یا ماکت هواپیما 8 برابر کوچکتر از اندازه هواپیما واقعی می باشد.

 

ماکت هواپیما

هواپیما ایران 140 در دو مقیاس متفاوت

 

معمول ترین و محبوب ترین مقیاس ها در انواع ماکت هواپیما به ترتیب سایز عبارتند از: 1:144، 1:72 (رایج ترین مقیاس)، 1:48، 1:32، 1:24، 1:16، 1:8 و 1:4. برخی از مدل های ماکت ساخت کشورهای اروپایی در مقیاس های دیگری مانند: 1:50 نیز ساخته می شوند.

ماکت های با کیفیت معمولا از فایبر گلاس یا پلاستیک های فشرده ساخته می شوند. ماکت هایی که از جنس فایبر گلاس یا پلاستیک های فشرده ساخته می شوند معمولا حرفه ای تر و گران تر بوده و ماکت های ارزان قیمت معمولا از جنس مقوا یا کاغذ می باشند.

ماکت هواپیما از جنس فلز که ریخته گری شده اند نیز در این بین بسیار معمول و محبوب می باشند. این نوع ماکت های فلزی علاوه بر مقیاس های قبلی در مقیاس های: 1:200، 1:250، 1:350، 1:400 و 1:600 نیز موجود می باشند. ماکت های هواپیما در این مقیاس ها بیشتر توسط شرکت های هواپیمایی عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

ماکت هواپیما

 

شرکت بُعد چهارم به عنوان حرفه ای ترین و بزرگترین مرکز تخصصی طراحی و ساخت انواع ماکت هواپیما در ایران، مفتخر است که بیش از 30 مدل هواپیما از انواع مسافربری، آموزشی، ترابری و جنگنده را طراحی و در اندازه ها و مقیاس های مختلف از 1:250 تا 1:10 تولید نموده است.

ماکت های هواپیما تولید شده این مجموعه در اندازه های کوچک از جنس فلز (آلیاژ آلومینیوم) بوده و ماکت های بزرگتر از جنس فایبر گلاس می باشند و دارای تنوع رنگی متفاوتی بر اساس شرکت هوایی یا کشور بکارگیرنده آن هواپیما می باشند.

 

Shoare-TAblighati

 

انواع ماکت هواپیمای آموزشی

انواع ماکت ادوات نظامی

واحد فروش تندیس و لوح تقدیر بُعد چهارم

واحد فروش دستگاه های لیزر بُعد چهارم

فروش انواع محصولات خاتم کاری

صفحه اينستاگرام بعدچهارم

كانال تلگرام بعدچهارم

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
اصفهان - خیابان استانداری - خیابان فرشادی - ساختمان بُعدچهارم

کد پستی: 8146746791

تلفن: 1234 24 32 - 031

همراه فروش: 2025 945 0912

ایمیل: info@Bode4.com

وب سایت: www.Bode4.com

سامانه پیام کوتاه: 30007650008090

 توجه: مراجعه حضوری فقط با قرار قبلی امكان پذير است. 

   بُعد چهارم ، هيچ شعبه ديگری در سراسر ايران ندارد.   

کاتالوگ بُعدچهارمpdf small کاتالوگ شرکت بُعد چهارم (2.77 Mb)

درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت

ارسال سفارش به تمام نقاط ایران

بُعد چهارم، فرصتی برای تخیلات شما

پورتال کارمندان شرکت بُعد چهارم


جستجوی سریع در بُعدچهارم