ماکت هواپیما | ماکت هلیکوپتر | فروش هواپیما | فروش هلیکوپتر
ماکت
آخرین بروز رسانی: جمعه, 29 تیر 1403 
ماکت هواپیما | ماکت هلیکوپتر | هواپیما مدل | هلیکوپتر مدل | فروش هواپیما | فروش هلیکوپتر

ماکت

ماکت، یک مدل فیزیکی است که به عنوان نماینده یا کپی یک شی بوده و می تواند بزرگتر یا کوچکتر از اندازه واقعی شی باشد، با این شرط که نسبت مقیاس آن به اندازه واقعی جسم در آن رعایت شده باشد.

اغلب، ماکت ها به عنوان راهنما و مرجع جهت ساخت یک شی در اندازه واقعی مورد استفاده قرار می گیرند، به هر حال ماکت ها برای دلایل زیادی جمع آوری یا ساخته می شوند.

 

ماکت هواپیما

 

ماکت از ابزارهای کار مهندسان و نمونه کوچکی از چیزی است که قرار است ساخته شود و یا قبلا ساخته شده است.

ماکت را برای توضیح، توجیه یا مشاهده جزئیات و شکل کلی در معرض دید قرار می دهند تا افراد غیر فنی و کسانی که می خواهند در زمان کوتاهی درباره یک طرح یا شی اطلاعات جامعی کسب کنند از آن استفاده نمایند.

ماکت ها انواع مختلفی دارند، مانند: ماکت های ساختمانی، ماکت پروژه های عمرانی، ماکت عملکرد یک قطعه، ماکت انواع هواپیما، ماکت انواع هلیکوپتر، ماکت انواع ادوات نظامی، ماکت انواع اتومبیل، ماکت انواع ماشین آلات عمرانی و ...

 

ماکت خودرو
ماکت ماشین آلات عمرانی
ماکت هواپیما
ماکت شهری
ماکت عملکرد توربین
ماکت عمرانی

 

ماکت هواپیما، ماکت هلیکوپتر، ماکت انواع ادوات نظامی:

خیلی از افراد با ماکت، مدل، مقیاس و تفاوت آن با اسباب بازی آشنا هستند. با این حال بد نیست مروری داشته باشیم بر این مقوله و تفاوت این رده از ابزار تفریحی و لوکس با اسباب بازی هایی که هر روز در فروشگاههای مختلف می بینیم ...

در نگاه اول مردم این کالا را اسباب بازی می دانند که نباید بیش از ده هزار تومان قیمت داشته باشد و در مواجهه با قیمت واقعی ابتدا به دنبال دسته کنترل از راه دور آن می گردند و بعد از آنکه فهمیدند این ماکت ها حتی کنترلی هم نیستند و تنها جنبه نمایشی دارند، پرداخت رقمی بالا برای آن را صلاح نمی دانند! اما هستند افرادی که ارزش این مدل ها را می دانند و دید آنها متفاوت است. جالب است بدانید عرضه چنین ماکت هایی برای کمپانی های تولید کننده، جنبه بازاریابی و تبلیغات دارد و سرمایه گذاری خوبی روی آن می کنند.

ماکت هواپیما ماکت هواپیما مسافربری ماکت هواپیما ترابری

ماکت ها در مقیاس های متفاوتی تولید می شوند. از 1:4 گرفته تا 1:160. هر چه عدد مقیاس کوچکتر باشد، نشان دهنده بزرگتر بودن ماکت است. هر چه اندازه ماکت بزرگتر باشد، جزئیات بیشتری خواهد داشت. البته موارد استثنایی هم وجود دارد و هستند ماکت های کوچکتری که جزئیاتشان از بعضی مدل های بزرگتر بیشتر است.

اما در زمینه ماکت هواپیما و هلیکوپتر مقیاس 1:72 به واسطه داشتن جزئیات بالا، اندازه و قیمتی مناسب در ایران طرفداران بیشتری دارد.  این ماکت ها قیمتی از 20 تا 500 هزار تومان دارند که قیمت های بالاتر ماکت هایی خاص و دست ساز را در بر می گیرد. بعد از این مقیاس 1:48 پر طرفدارترین مقیاس در میان کلکسیونرها بوده که تنوع بالایی چه از نظر ماکت های تولید شده در این مقیاس و چه از نظر رنگ دارد. بازه قیمت این ماکت ها هم در ایران از 30 تا 800 هزار تومان است.

اما تفاوت های اصلی که ماکت با اسباب بازب دارد در مقوله رعایت اندازه هواپیما و هلیکوپتر ها، عقب کش نبودن ماکت و تحت لیسانس بودن آنها است. ماکت ها باید به درستی نمایانگر هواپیما یا هلیکوپتر اصلی باشند و همه جوانب و موارد آن را به خوبی نمایش دهند.

ماکت هلیکوپتر ماکت هلیکوپتر ماکت هلیکوپتر

 

 

Shoare-TAblighati

 

انواع ماکت هواپیمای آموزشی

انواع ماکت ادوات نظامی

واحد فروش تندیس و لوح تقدیر بُعد چهارم

واحد فروش دستگاه های لیزر بُعد چهارم

فروش انواع محصولات خاتم کاری

صفحه اينستاگرام بعدچهارم

كانال تلگرام بعدچهارم

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
اصفهان - خیابان استانداری - خیابان فرشادی - ساختمان بُعدچهارم

کد پستی: 8146746791

تلفن: 1234 24 32 - 031

همراه فروش: 2025 945 0912

ایمیل: info@Bode4.com

وب سایت: www.Bode4.com

سامانه پیام کوتاه: 30007650008090

 توجه: مراجعه حضوری فقط با قرار قبلی امكان پذير است. 

   بُعد چهارم ، هيچ شعبه ديگری در سراسر ايران ندارد.   

کاتالوگ بُعدچهارمpdf small کاتالوگ شرکت بُعد چهارم (2.77 Mb)

درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت

ارسال سفارش به تمام نقاط ایران

بُعد چهارم، فرصتی برای تخیلات شما

پورتال کارمندان شرکت بُعد چهارم


جستجوی سریع در بُعدچهارم