ماکت هواپیما | ماکت هلیکوپتر | فروش هواپیما | فروش هلیکوپتر
ماکت ماکت
آخرین بروز رسانی: جمعه, 29 تیر 1403 
ماکت هواپیما | ماکت هلیکوپتر | هواپیما مدل | هلیکوپتر مدل | فروش هواپیما | فروش هلیکوپتر

بعد چهارم به چه معناست ؟

طبق نظریات جدید علمی، فضای سه بعدی که ما در آن زندگی می کنیم، یک فضای خمیده است؛ به طوری که اگر سفینه ای از یک نقطه شروع به حرکت کند و به زعم خودش در راستای یک خط راست حرکت نماید، سرانجام به نقطه شروع حرکتش خواهد رسید. به عبارت علمی، جهان ما یک جهان سه بعدی است که در جهت بعد چهارم خم شده است.

طبق نظریه نسبیت عام انیشتین، جهان ما یک فضا-زمان خمیده است. به عبارت دیگر فضای سه بعدی ما همانند سطح یک کره، مسطح نیست و مرز و پایانی ندارد و در عین حال محدود است. هر سفر که به زعم ما در یک خط مستقیم صورت گیرد، در واقع مستقیم نیست و در جهت بعد چهارم خم شده است، دقیقا مانند هر خط بر روی کره که در جهت بعد سوم خم شده است.

در فیزیک کلاسیک علاوه بر بعد های سه گانه، زمان به عنوان بعد چهارم شناخته می شود. مساله زمان موضوع بسیار مهمی است که نه تنها انیشتین، بلکه فلاسفه ی پیش از او نیز به آن پرداخته اند. اما حرف ملاصدرا بسیار مهمتر است؛ او زمان را جزو خصوصیات جسم می داند نه مختصات جسم...

" زمان چیزی زائد بر شیء نیست " عبارتی از صدرالمتالهین که از سخنان ارزشمند آن مرحوم در سیصد و پنجاه سال پیش است. ایشان معاصر دکارت بوده اما با دکارت ارتباط نداشته است.

این فیلسوف شرقی که در کهک قم، حدود سیصد سال پیش اسفار می نوشته، می گوید: اجسام عالم ماده دو بعد دارند: بعد مکانی و بعد زمانی. بعد مکانی، طول و عرض و عمقی است که اجسام دارند ( که به قول امروزی ها همان فضای سه بعدی است )، هر موجود مادی طول و عرض و عمق دارد، آن وقت ایشان زمان را بعد جسم و ذاتی جسم می داند، ما جزء ذاتمان است که در این زمان باشیم؛ یعنی اگر من هزار سال پیش بودم دیگر من نبودم. ایشان به این شکل تعبیر می کند که (( فللجسم امتدادان ))، یعنی جسم دو امتداد دارد: امتداد مکانی و امتداد زمانی؛ و مرادش از امتداد همان " بعد " است.

بنابراین هر موجودی با حفظ تمام خصوصیات مادی و دو بعد مکانی و زمانی مخصوص به خود مورد علم و اراده ی حق تعالی است و اگر ابعاد زمانی و مادی آن گرفته شود چیز دیگر خواهد شد.

با توجه به مفاهیم فوق، معنی " زمان " از واژه بعد چهارم مد نظر ما قرار گرفت و سعی بر این شد که در عصر فنآوری و اطلاعات که زمان نقش بسزایی در تبادل اطلاعات و بکارگیری فنآوری توسط سازمان های رهسپار تعالی دارد، ما نیز از این قافله عقب نمانده و عنصر زمان را در خط مشی شرکت بعد چهارم مد نظر قرار داده و سعی نمودیم که بر روی مدار زمان جلو رفته و به آخرین تکنولوژی های روز مجهز شویم و زمان و وقت مشتری را ارزش نهاده و پروسه سفارش، طراحی و تولید را در کمترین زمان برای مشتری انجام دهیم.

 

با بعد چهارم ، مفهوم زمان را تجربه نمایید...

 

انواع ماکت هواپیمای آموزشی

انواع ماکت ادوات نظامی

واحد فروش تندیس و لوح تقدیر بُعد چهارم

واحد فروش دستگاه های لیزر بُعد چهارم

فروش انواع محصولات خاتم کاری

صفحه اينستاگرام بعدچهارم

كانال تلگرام بعدچهارم

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
اصفهان - خیابان استانداری - خیابان فرشادی - ساختمان بُعدچهارم

کد پستی: 8146746791

تلفن: 1234 24 32 - 031

همراه فروش: 2025 945 0912

ایمیل: info@Bode4.com

وب سایت: www.Bode4.com

سامانه پیام کوتاه: 30007650008090

 توجه: مراجعه حضوری فقط با قرار قبلی امكان پذير است. 

   بُعد چهارم ، هيچ شعبه ديگری در سراسر ايران ندارد.   

کاتالوگ بُعدچهارمpdf small کاتالوگ شرکت بُعد چهارم (2.77 Mb)

درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت

ارسال سفارش به تمام نقاط ایران

بُعد چهارم، فرصتی برای تخیلات شما

پورتال کارمندان شرکت بُعد چهارم


جستجوی سریع در بُعدچهارم