ماکت هواپیما | ماکت هلیکوپتر | فروش هواپیما | فروش هلیکوپتر
ماکت هلیکوپتر
آخرین بروز رسانی: جمعه, 29 تیر 1403 
ماکت هواپیما | ماکت هلیکوپتر | هواپیما مدل | هلیکوپتر مدل | فروش هواپیما | فروش هلیکوپتر

ماکت هلیکوپتر

ماکت های هلیکوپتر معمولا با استفاده از پلاستیک یا فایبر گلاس ساخته می شوند ولی در ساخت این نوع ماکت ها از مواردی مانند: چوب، فلز، مقوا و یا حتی کاغذ نیز استفاده می شود.

ماکت های هلیکوپتر یا بصورت مونتاژ شده و رنگ شده، رنگ شده ولی مونتاژ نشده (پازل) و یا رنگ نشده و مونتاژ نشده به فروش می رسند.

 

ماکت هلیکوپتر

 

رایج ترین نوع ماکت های هلیکوپتر، ماکت هلیکوپتر های نظامی و هلیکوپتر های ترابری مختلف می باشند. تعداد کمی از تولید کنندگان این نوع ماکت ها در حال حاضر نسبت به دهه 1970 وجود دارند که به تولید این نوع ماکت ها مبادرت می ورزند ولی به هر حال ماکت های قدیمی نیز در حال حاضر برای خرید وجود دارند.

هلیکوپتر ها را می توان در " مقیاس های " مختلف به ماکت تبدیل نمود. " مقیاس "، نمایانگر اندازه ماکت در مقایسه با اندازه واقعی هلیکوپتر است که به اندازه واقعی هلیکوپتر اصطلاحا  " نمونه اولیه " یا " Prototype " گفته می شود. به عنوان مثال: ما از مقیاس 1:8 جهت توضیح مفهوم مقیاس استفاده می کنیم، مقیاس مورد اشاره به این صورت خوانده می شود که: 1 اینچ (یا هر واحد اندازه گیری دیگری) بر روی ماکت هلیکوپتر برابر است با (دو نقطه - : - به معنی برابر است با) 8 اینچ بر روی هلیکوپتر واقعی (نمونه اولیه). بعضی مواقع در نشان دادن مقیاس از علامت ( : ) استفاده نمی گردد و به جای آن از نماد ( / ) بدین صورت استفاده می شود: " 1/8 ". این بدان معنی است که: مقیاس ماکت هلیکوپتر یک هشتم است. یعنی، ماکت هلیکوپتر یک هشتم سایز واقعی هلیکوپتر است یا ماکت هلیکوپتر 8 برابر کوچکتر از اندازه هلیکوپتر واقعی می باشد.

 

ماکت هلیکوپتر

هلیکوپتر بل 214 در دو مقیاس متفاوت

 

معمول ترین و محبوب ترین مقیاس ها در انواع ماکت هلیکوپتر به ترتیب سایز عبارتند از: 1:144، 1:72 (رایج ترین مقیاس)، 1:48، 1:32، 1:24، 1:16، 1:8 و 1:4. برخی از مدل های ماکت ساخت کشورهای اروپایی در مقیاس های دیگری مانند: 1:50 نیز ساخته می شوند.

ماکت های با کیفیت معمولا از فایبر گلاس یا پلاستیک های فشرده ساخته می شوند. ماکت هایی که از جنس فایبر گلاس یا پلاستیک های فشرده ساخته می شوند معمولا حرفه ای تر و گران تر بوده و ماکت های ارزان قیمت معمولا از جنس مقوا یا کاغذ می باشند.

ماکت هلیکوپتر از جنس فلز که ریخته گری شده اند نیز در این بین بسیار معمول و محبوب می باشند. این نوع ماکت های فلزی علاوه بر مقیاس های قبلی در مقیاس های: 1:200، 1:250، 1:350، 1:400 و 1:600 نیز موجود می باشند. ماکت های هلیکوپتر در این مقیاس ها بیشتر توسط شرکت های اجاره دهنده هلیکوپترهای عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

ماکت هلیکوپتر

 

شرکت بُعد چهارم به عنوان حرفه ای ترین و بزرگترین مرکز تخصصی طراحی و ساخت انواع ماکت هلیکوپتر در ایران، مفتخر است که بیش از 8 مدل هلیکوپتر از انواع آموزشی، ترابری و جنگنده را طراحی و در اندازه ها و مقیاس های مختلف از 1:250 تا 1:10 تولید نموده است.

ماکت های هلیکوپتر تولید شده این مجموعه در اندازه های کوچک از جنس فلز (آلیاژ آلومینیوم) بوده و ماکت های بزرگتر از جنس فایبر گلاس می باشند و دارای تنوع رنگی متفاوتی بر اساس شرکت یا کشور بکارگیرنده آن هلیکوپتر می باشند.

 

Shoare-TAblighati

 

انواع ماکت هواپیمای آموزشی

انواع ماکت ادوات نظامی

واحد فروش تندیس و لوح تقدیر بُعد چهارم

واحد فروش دستگاه های لیزر بُعد چهارم

فروش انواع محصولات خاتم کاری

صفحه اينستاگرام بعدچهارم

كانال تلگرام بعدچهارم

عضویت در خبرنامه

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی:
اصفهان - خیابان استانداری - خیابان فرشادی - ساختمان بُعدچهارم

کد پستی: 8146746791

تلفن: 1234 24 32 - 031

همراه فروش: 2025 945 0912

ایمیل: info@Bode4.com

وب سایت: www.Bode4.com

سامانه پیام کوتاه: 30007650008090

 توجه: مراجعه حضوری فقط با قرار قبلی امكان پذير است. 

   بُعد چهارم ، هيچ شعبه ديگری در سراسر ايران ندارد.   

کاتالوگ بُعدچهارمpdf small کاتالوگ شرکت بُعد چهارم (2.77 Mb)

درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت

ارسال سفارش به تمام نقاط ایران

بُعد چهارم، فرصتی برای تخیلات شما

پورتال کارمندان شرکت بُعد چهارم


جستجوی سریع در بُعدچهارم